3 kroky, jak zatočit s jarními alergiemi

3 kroky, jak zatočit s jarními alergiemi - Via Elite

Svěží zelená tráva, zpívající ptáci a kvetoucí stromy. Jaro hřeje a voní. Spousta lidí ho miluje. Ne však ti, kteří potřebují zásobu kapesníků a nosních kapek. S jarem totiž přichází i alergie, které člověku dokáží pěkně znepříjemnit život.

Kde se alergie vzala? Pomocí alergie náš imunitní systém přehnaně reaguje na látky, se kterými se běžně setkáváme, ale které tělo z nějakého důvodu odmítá přijmout. Nejznámějšími alergeny jsou pyly kvetoucích rostlin, roztoči, srst zvířat, potraviny a plísně.

A právě na jaře začíná období pylových alergií. Ze začátku jara je nejčastějším alergenem pyl kvetoucích stromů a keřů, začátkem léta pak přichází na řadu pyl travin a obilovin. Jedno však mají společné – přinášejí s sebou rýmu, oteklé a svědící oči, pálení v nose i krku, v horším případě problémy s dýcháním a kopřivku na kůži. Alergie má spoustu podob a žádná z nich není vůbec příjemná.

Alergiků přibývá kvůli změnám klimatu i životního stylu

Také jste si všimli, že ve vašem okolí kýchá a slzí řada lidí? Anebo dokonce vy sami? Přijde vám, že je vaše alergie rok od roku horší? Je pravda, že koncentrace alergenů v ovzduší roste, a proto přibývá i alergiků. Může za to hlavně globální oteplování, zvyšující se koncentrace skleníkových plynů a rostoucí množství oxidu uhličitého. To vše podporuje růst rostlin, které začínají uvolňovat pyl dříve a ve větším množství.

Alergiků přibývá ovšem i kvůli modernímu životnímu stylu. Všudypřítomný stres oslabuje imunitu, roli také hraje strava plná konzervantů a pití alkoholických nápojů, které obsahují hormon histamin. Jeho nadměrné množství způsobuje sennou rýmu i bronchitidu.

Potlačování příznaků alergii nevyléčí

Sezónní alergie trápí asi 15 % lidí v Česku a nejčastěji vznikají u dětí do 12 let. Není ale výjimkou, když se objeví až v dospělosti. Alergické reakce mohou být různě silné. Někdy se mohou vytratit samy od sebe, jindy naopak udeří dokonce s větší intenzitou.

Většina látek, které lékaři při alergii podávají, neslouží k léčbě alergie, ale k potlačení jejích projevů. Na alergii proto doporučuji hlavně produkty LR, které obsahují aloe vera. Ty totiž tělo čistí od toxinů do takové míry, že pacienti mohou snížit nebo dokonce úplně vysadit farmakologické přípravky.

Tři kroky k úspěšnému boji s alergií

Alergie se člověk úplně zbavit nedokáže. Existují ale způsoby, jak ji dostat do stavu, kdy se neprojevuje.

1. Pročistěte si organismus s Aloe Vera drinking gelem

Prvním krokem je pročištění organismu. V tom vám pomůže Aloe Vera drinking gel, který je třeba pít 2x až 3x denně, nejlépe před jídlem. Gel detoxikuje a má protizánětlivé účinky, díky tomu se vám zlepší imunita a obnoví se přirozená rovnováha v těle. Aloe Vera drinking gely jsou základem a měly by se užívat dlouhodobě. Pokud je v některém období alergie opravdu silná, zapojte Colostrum. Na dýchací problémy je zase skvělá Reishi.

2. Zklidněte nos pomocí Aloe Vera SOS péče

Pokud vás trápí rýma a oteklé sliznice, skvělým pomocníkem je Aloe Vera Sprej první pomoci. Ten dávkujte 3× až 4× denně do nosu v době akutních projevů alergie. Až rýma poleví, používejte sprej 2× denně jako prevenci. Na oteklé sliznice pak výborně funguje Aloe Vera koncentrát. 90% podíl aloe pokožku intenzivně hydratuje a zklidňuje. Koncentrát nanášejte na sliznici nosu 2x denně vatovou tyčinkou.

3. Buďte trpěliví

Alergie je dlouhodobý problém a ani léčba není otázkou několika málo dnů. Čím déle onemocnění trvá, tím více času stojí, než se projevy zmírní. Ačkoliv je detoxikace běh na dlouhou trať, cíl rozhodně stojí za to.