5 součástí běžného života, které nám nenápadně ničí zdraví

5 součástí běžného života, které nám nenápadně ničí zdraví - Via Elite

Jím hodně ovoce a zeleniny. Pravidelně cvičím. Nekouřím a skleničku alkoholu si dám jen příležitostně. Žiju tedy zdravě. Nebo ne? Jak to, že mě tak často bolí hlava? Proč bojuju s únavou? A proč se ještě nevyřešily mé kožní a zažívací problémy?

Také se ptáte, proč nejste zdraví, i když děláte všechno správně? Mnozí z nás se snaží žít co nejzdravěji, ale zapomínáme na skrytá nebezpečí. Vždyť jen málokdo spí každý den v týdnu dostatečně dlouho. Ne vždy si mezi schůzkami a nákupem vzpomene dodržovat pitný režim. Občas si rádi odpočineme u kávy nebo skleničky alkoholu. Znečištěný je vzduch, půda i voda, kterou pijeme. A potřebné množství živin nám někdy nezajistí ani zdánlivě zdravé potraviny.

Vyhnout se všem rizikům, která ohrožují naše zdraví, je nemožné. Samozřejmě lidé žijící na vesnicích si mohou sami pěstovat potraviny, které nejsou narozdíl od potravin ze supermarketu chemicky chráněny. Svému zdraví však můžeme pomoci i v dalších směrech. Ukážu vám, na co si dát pozor a jak skrytým „zabijákům” předejít.

1. Ovoce a zelenina už nestačí

Proč je to problém?

Mnozí z nás si myslí, že pokud jíme dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, máme přísun vitamínů zajištěný. Jenže to už dávno neplatí. Dokonce i výživoví poradci vám potvrdí, že ovoce a zelenina jsou dnes zdrojem vlákniny, nikoliv vitamínů. Ovoce a zelenina, které dnes kupujeme, mají totiž až o 80 % méně vitamínů, než tomu bylo před 20 lety. Nedostatek vitamínů v těle se pak projeví únavou, oslabenou imunitou i problémy s vlasy, kůží a nehty.

Jak z toho ven?

Vybírejte spíše lokální pěstitele a zajistěte si dostatek vitamínů a minerálů vhodnými doplňky stravy. Nezapomeňte, že jen zdravá strava nestačí. Třeba doplněk stravy VitaAktiv je doslova vitamínovou explozí, která v sobě skrývá všechny potřebné živiny. Také ProBalance je výtečným zdrojem minerálů.

2. Zběsilé životní tempo

Proč je to problém?

Snažíme se stihnout několik věcí najednou a na kvalitní stravu, relaxaci a spánek čas nezbývá. To spolu se stresem vede k překyselení organismu a problémy jsou na světě. Většina z nás pak trpí občasnou zácpou nebo průjmem, bojujeme s kožními problémy, bolí nás hlava a jsme unavení.

Řešení?

Zpomalme a dopřejme si kvalitní spánek i jindy než na dovolené. Je nutné také omezit spotřebu kyselinotvorných potravin a doplňovat minerály, které jsou pro boj s kyselým prostředím nezbytné. Zde doporučím doplněk ProBalance, který pomáhá tělo odkyselit a nastolit acidobazickou rovnováhu. Dobré jsou i Aloe Vera drinking gelyMind Master, který je přirozeným „redbullem”. Nejen že dodá energii, ale také chrání buňky při stresu a rychlém životním tempu.

3. Sedavé zaměstnání

Proč je to problém?

Mnozí z nás tráví většinu svého pracovního času sezením v kanceláři. Tím si ničíme především záda a oči namáhané počítačem. Cítíme se pak ztuhlí, všechno nás bolí a svaly ochabují.

Co s tím?

Sportujte a kompenzujte tak jednostranné přetěžování organismu v práci. Očím prospějí procházky v přírodě, ztuhlým zádům pak třeba plavání. Nutností je také správná židle. Z doplňků doporučím drinking gel Aloe Vera Freedom, který je vhodný na klouby, a opět Mind Master pro bystrou mysl.

4. Cvičení bez doplňování minerálů

Proč je to problém?

Při fyzické aktivitě se do těla vyplavuje spousta kyselin a k jejich zpracování jsou nutné minerální látky. Bez nich nám hrozí svalové křeče a buňkám schází výživa.

Řešení?

Vápník, hořčík, ale také sodík nebo měď. Doplněk stravy ProBalance obsahuje všechny důležité minerály, uleví nám od křečí a je důležitou prevencí. Sportovci by měli užívat také Colostrum, které zrychluje regeneraci těla, či Aloe Vera Freedom, které obsahuje kolagen, jenž vyživuje klouby a chrupavky.

5. Toxiny jsou všude kolem nás

Proč je to problém?

Potraviny, prostředí a dokonce i pitná voda. To vše je plné toxinů a hormonů, které mají souvislost s nádorovými chorobami, negativně ovlivňují plodnost a souvisí i s kožními a trávicími problémy.

Jak na to?

Detoxikace. Očištění organismu totiž není jen moderní fráze. S pomocí vhodně zvoleného režimu a doplňků stravy snížíte množství toxinů v těle. Nezapomínejte také na meditaci či cvičení jógy. Zklidněním těla a mysli se totiž učíme správně dýchat a dokonce klesá i spotřeba kyslíku. Zde opět doporučím ProBalanceAloe Vera drinking gely. A jako takovou třešničku na dortu užívejte Reishi, která jakožto „houba nesmrtelnosti” přináší celou řadu pozitivních účinků na tělo.

Teď už máte představu, co znamená žít zdravý život. Ale ruku na srdce, jsme v tomto směru opravdu pečliví? Pokud není ve vašich silách dodržovat každý bod, snažte se do svého života začlenit postupně alespoň něco z výčtu. Chraňte své tělo doplňky zdraví. Uvidíte, že se brzy projeví v podobě zdravého těla plného energie a vitality.