Colostrum: Zázrak, který pomůže s téměř vším

Colostrum: Zázrak, který pomůže s téměř vším - Via Elite

Každý člověk jistě najde důvod, proč by ho měl užívat. Přírodní doplněk stravy Colostrum je tak všestranný, že skutečně napomáhá téměř při všech zdravotních situacích.

Ještě před několika desítkami let bylo colostrum přitom tak nedoceněné, že se jeho přebytky vylévaly. V 60. letech 20. století už ale Američan Albert Sabina vyrobil první vakcínu z hovězího colostra. Konkrétně proti obrně. Záhy i ostatní vědci přicházeli s dalším využitím této zázračné látky.

Colostrum neboli mlezivo pijí novorozenci první hodiny po porodu. Matkám se tvoří ještě před mateřským mlékem. Obsahuje koktejl imunoglobulinů, aminokyselin a růstových faktorů, které dětem zajišťují okamžitou obranyschopnost i správný vývoj. Studie prokázaly, že colostrum má stejný účinek i na dospělé. 

Kravské mlezivo je lidskému velmi podobné, a to až na 99 %. A dokonce má 40x více účinných látek než mateřské mlezivo. Telátka se totiž oproti lidským miminkům rodí zcela bez imunity a kdyby se nenapila, zemřou. Proto je kravské mlezivo tak silné.

Colostrum od LR

Společnost LR Health & Beauty využívá ve svých výrobcích pouze přebytky colostra z uznávaných německých mléčných farem. Díky tomu, že Německo je naším geografickým sousedem, mají zdejší lidé i zvířata stejné obranné látky a musí bojovat se stejnými bakteriemi. Colostrum z německých krav je proto ideální i pro české obyvatele.

LR také zpracovává přebytky z dojení, která telátka nevypijí a jinak by se vylily. A co je nejdůležitější – colostrum se zpracovává už 12 hodin po porodu, je tedy zcela čerstvé a uchovává velké množství látek. Pro zajímavost: 48 hodin po porodu se již nejedná o mlezivo, ale o mléko.

Původ každé dávky lze také dohledat podle šarže výrobku. Kvalitu zpracování garantuje i certifikát SGS nezávislého Institutu Fresenius. Přípravek vyniká svým unikátním patentovaným zpracováním za studena, které zachovává jeho maximální účinnost. Proto by se také nemělo užívat spolu s horkým nápojem.

Kdy brát Colostrum

Colostrum je velmi dobře stravitelné a nemá žádné vedlejší účinky. Užívat ho lze nepřetržitě po celý život a mohou ho brát již půlroční děti. Při kterých příležitostech se hodí?

  • Imunita – Imunoglobuliny a aminokyseliny obsažené v mlezivu brání tělo před viry, bakteriemi a dokonce i plísněmi a parazity a tím posilují imunitu.
  • Sport – Látky v colostru podporují růst svalů a napomáhají při regeneraci.
  • Kosti – Růstové faktory v mlezivu pomáhají obnovit kvalitu svalů, šlach i kostí.
  • Hubnutí – Růstové faktory podporují také spalování tuků. Pomáhají při syntéze proteinů a využití glukózy.
  • Psychika – Látky v přípravku dokonce přispívají lepší náladě. Pomáhají ve stavech psychického a fyzického vyčerpání. 
  • Těhotenství a kojení – Colostrum chrání plod a pomáhá také nastartovat a usnadnit kojení. Doporučuji brát ho alespoň měsíc před porodem.
  • Operace a rekonvalescence – Obsahuje růstové faktory a posiluje organismus, aby mělo tělo sílu bojovat.

Jak dávkovat

Colostrum není vhodné brát nepřetržitě. Doporučuji jej konzumovat 3 měsíce a poté si dát měsíc pauzu, případně užívat 6 měsíců s dvouměsíční přestávkou. Výjimkou může být vážnější onemocnění, zejména autoimunitní, kdy dávkování doporučí lékař.

Preventivně je ideální brát 2 kapsle denně, v případě tekutého mleziva 8 ml každý den. Při oslabení imunity, po operaci nebo když cítíme, že na nás něco leze, je dobré nasadit 2x 2 až 3x 2 tablety denně. Pokud na vás už bacily skočily, cítíte se opravdu zle a potřebujete být zase brzy fit, doporučuji nasadit 5x denně 2 tablety. V těchto stavech je vhodné zkombinovat Colostrum s tabletami Cistus Incanus a produktem Vita Active.

MŮJ TIP: Z vlastní zkušenosti se mi osvědčilo, že když je mi zle nebo jsem vyčerpaná, vypiji během jednoho dne celou lahvičku tekutého colostra. Účinek přijde okamžitě a vy se cítíte jako jiný člověk plný energie. Nemějte strach, colostra se nelze předávkovat.

Colostrum je vhodné i pro děti, přičemž dávkování by mělo být poloviční. Tablety lze smíchat s mlékem nebo produktem Vita Active.

Velkou výhodou colostra je to, že výsledky vidíte ihned. Ještě nemáte Colostrum od LR doma? Zavolejte mi, zajistím vám ho kdekoliv po České republice.