Domácí léčba neplodnosti pomocí přírodních zázraků

Domácí léčba neplodnosti pomocí přírodních zázraků - Via Elite

Věděli jste, že až šestina žen v České republice řeší problémy s početím? Zjistila to agentura STEM/MARK. A víte, že na vině je i špatná životospráva, stres či nedostatek pohybu, a to u obou partnerů? Tělo je zanesené škodlivými látkami, alkoholem, cigaretami nebo antikoncepcí a otěhotnění se brání. U mužů zase produkuje méně kvalitní spermie. Co tedy s tím? Mám pro vás pár tipů, které vás na těhotenství pořádně připraví.

Půl roku až rok marného snažení, to je doba, kdy už je otěhotnění definované jako neplodnost. Většina Čechů ale vyhledá odbornou pomoc ještě mnohem později. Především kvůli vysoké ceně,  stresu a zdravotní zátěži, které s sebou nese každá asistovaná reprodukce. Vůbec je přitom nenapadne hledat jednodušší a přirozenější řešení. Existuje totiž celá řada doplňků stravy, které tělo očistí a připraví na početí. Začít by se ale mělo ještě předtím, než k pokusu o početí dojde. Urychlíme si tím cestu k vytouženému miminku a také můžeme zásadně ovlivnit jeho zdraví na celý život.

Detoxikace těla obou partnerů

Problém s otěhotněním se netýká jen žen. Podle statistik je příčina neplodnosti na straně muže až z 50 %. První, co každému páru doporučuji, je odkyselit organismus. Kyselé prostředí v těle vzniká vlivem nevhodné stravy či stresu a toxiny pak mají nejen špatný vliv na otěhotnění, ale poté i na zdraví narozeného miminka. Dítě má větší předpoklady k alergiím, ekzémům nebo slabší imunitě. Na detox existuje spousta produktů. V první řadě účinkuje gel z aloe vera, který tělo pročistí, vypořádá se se škodlivinami a zafunguje přesně v místech, kde to potřebujeme.

Ženy plánující těhotenství by měly doplnit i hladinu vitamínů a minerálů. Každý gynekolog doporučuje zvýšit dávky kyseliny listové. Tělo až poloviny žen však nedokáže vstřebávat tuto látku ze stravy a musí ji doplňovat jinak. Většina z nich to přitom vůbec netuší. Ideální je proto produkt VitaAktiv, který obsahuje i další látky potřebné pro zdravé těhotenství. Jeho složení – mix 21 druhů ovoce a zeleniny – dokonce pomáhá mírnit ranní nevolnosti. Je navíc zcela bez konzervantů, takže se maminka ani miminko nemají čeho obávat.

V těhotenství bychom měli organismu dodat i minerály jako hořčík, vápník či chrom. K tomu se hodí přípravek ProBalance, který je dodavatelem všech těchto minerálů. Maminky se tak nemusejí starat o to, kde vzít všechny důležité látky a zároveň jak správně odhadnout jejich množství. Protože platí, že příliš mnoho minerálů může naopak uškodit.

Muži by si při plánování rodičovství měli pohlídat především příjem selenu, který blahodárně působí na aktivitu spermií, což je nejčastější příčina neplodnosti. Ideální je produkt Mind Master, který také pomáhá lépe se vyrovnávat se stresem, který sám o sobě komplikuje otěhotnění. Výše popsaná kompletní kúra v minulosti přivedla k vlastním dětem i dvojice, které měly za sebou neúspěšné umělé oplodnění.

A když se to nakonec podaří…

Když se ženě konečně podaří otěhotnět, určitě by neměla všechny doplňky okamžitě vysadit. Pomůže jen úprava užívání. V těhotenství nedoporučuji dlouhodobě konzumovat aloe vera gel. Je tedy dobré jeho dávkování snížit, nebo jej dočasně úplně omezit. Co by ale nastávající maminky měly nadále užívat, jsou rozhodně přípravky obsahující potřebné vitamíny a minerály. Tedy VitaAktiv s kyselinou listovou nezbytnou pro zdravý vývoj plodu a ProBalance, ve kterém je řada minerálů, které v těhotenství přirozeně ztrácíme. Proto mívají ženy, které si jejich doplňování nehlídají, po porodu slabé nehty, padají jim vlasy nebo jsou zavodněné.

Správnému vývoji mozku plodu napomáhají i omega 3 mastné kyseliny. Uměle vytvořené doplňky stravy však dítěti v bříšku nesvědčí, miminka se pak velmi často rodí nepřirozeně velká. V tomto případě je ideální právě rostlinný produkt Super Omega 3 activ, který neobsahuje těžké kovy a získává kyseliny pouze z udržitelného rybolovu v jihoamerickém Pacifiku. I tento přípravek zajišťuje doporučenou denní dávku.

Kdykoliv se nastávající maminka cítí zle či trochu nemocná, prospěje tekutá imunita v produktu Colostrum. Doporučuji jej užívat i poslední měsíc těhotenství. Látka pomáhá také při rozkojení, protože obsahuje kravské mlezivo, které pijí telátka hned po narození ještě před mlékem. Před porodem by ženy měly užívat probiotika v unikátním složení Probiotic 12. Pomáhají totiž s problematickému vyprazdňování a také předcházejí bolavým kolikám novorozenců.

A rada na konec? Spousta studií ukázala, že zdravé a čisté tělo rodičů skutečně pomůže počít miminko přirozeně. To se pak narodí zdravé, bez ekzémů a alergií, se silnou imunitou, aby mohlo do školky a školy chodit pravidelně 🙂