Jak jsem to udělala

Jak jsem to udělala - Via Elite

Když LR na začátku října vyhlásilo soutěž, říkala jsem, že to není možné. V jednu chvíli a za stejnou práci jsem mohla získat dovolenou v podobě plavby po Středozemním moři, Mentor bonus a ještě navíc Xmas Race bonus. Opak byl ale pravdou a mně se toho opravdu podařilo dosáhnout! Jako jediná v ČR a SR jsem splnila všechny požadavky na získání bonusů 3. stupně, za který jsem obdržela odměnu 200 000 Kč navíc, a v neposlední řadě se mi zvýšil i běžný bonus. Od té doby se mě každý ptá, jak jsem to udělala. Rozhodla jsem se, že vám to prozradím.

Když se v lednu na LIFETAKT DAY v Ostravě vyhlašovaly výsledky, už tehdy jsem si dala v hlavě dohromady, co stojí za takovým úspěchem. K němu mi pomohlo těchto 10 kroků:

1. Láska k produktu

Jsem ze 100 % odběratel a ze 100 % LR. Pro některé možná klišé, ale je to skutečně důležitost číslo 1. Pokud chci, aby ostatní používali naše produkty, musím je v první řadě používat, milovat je a věřit jim já sama.

2. Nastartování a vlití energie do žil

Na začátku jsem si řekla, že to je přesně to, co mě pěkně rozproudí k činu, a že toho využiju. Nebylo na co čekat ani o čem přemýšlet.

3. Motivační zeď

Moje motivace byla všude kolem mě. Vše, co jsem si chtěla splnit, jsem si vytiskla a jak řekl přítel, vymalovala jsem těmito obrázky celý náš dům, abych měla motivaci stále na očích a zvedala mě ze židle.

4. SMART cíle

Cíl byl jasný – specifický, měřitelný, akceptovatelný, realistický, načasovaný. Je dobré si každý cíl „vysmartovat“. Zeptejte se sami sebe, jestli je to, co chcete dokázat, opravdu:

  • Specifické – Je to konkrétní? Ano, zde nebylo pochyb.
  • Měřitelné – Ano, byly přesně dané obraty, které se mají udělat.
  • Akceptovatelné – Přijme to okolí? Zde pro mě byl nejdůležitější přítel, který mě do toho „kopal“, takže ano.
  • Realistické – Bylo to spíš nereálné, ale to pro mě byla výzva!
  • Má časový limit – Ano, u všeho bylo stanovené, do kterého termínu musí být hotovo, a to nešlo změnit.

Přesně jsem si spočítala, kolik dní mi zbývá do konce soutěže, jaký má být obrat, kolik to dělá denně, kolik je to v průměru objednávek. Každý den jsem si všechno evidovala do tabulky a kontrolovala.

5. Všechno ostatní odložit

Dávám tomu 100 %? Vzhledem k výsledku SMART jsem si uvědomila, že je potřeba tomu věnovat opravdu všechno. Proto když se mě někdo zeptal, jestli jsem viděla rozsvícení vánočního stromečku na náměstí, jestli jsem byla na punči na vánočních trzích, jestli jedeme na ples do Krakowa dříve, abychom se podívali na toto krásné město o Vánocích, byla moje odpověď pokaždé negativní. Dávala jsem všechno do toho, abych splnila soutěž od LR.

Reakce lidí byla většinou nechápavá: „Proč to děláš? Jsou Vánoce, měla by sis je užít.” A při vyhlášení výsledků se mě každý ptal, jak jsem to dokázala. Ano, přesně takhle.

Moje nasazení znamenalo omezit aktivity a radosti – ale jen na chvíli. Když můžu, pracuji naplno, když potřebuji, využívám toho, že dělám MLM. Byli byste ochotní se na měsíc za tuto odměnu všeho vzdát?

6. Oslovovat vše, co se hýbe

Vánoce byly obrovskou výhodou, protože jsem mohla všechny jednoduše oslovit s tím, jestli už mají nakoupené vánoční dárky. Samozřejmě jsem občas váhala, jestli u někoho dělám správně, ale stačilo se podívat do tabulky, kolik mi toho ten den ještě chybí splnit, a už jsem nečekala ani minutu. Je potřeba mít velký cíl, pak dokážete oslovit každého.

7. Důslednost

V takovém množství objednávek je potřeba mít pořádek, všechno si zaznamenávat, doručovat včas. Já jsem je navíc vánočně balila. Tím si budujete dobré jméno a příště už je vaše cesta k lidem o to jednodušší, protože s vámi mají dobrou zkušenost.

8. Vzdát to dokáže každý

Během prvního víkendu v prosinci jsem to vzala asi 20x. Ptala jsem se sama sebe, jestli to mám zapotřebí. Když se na to „vykašlu”, budu mít klid! Pak jsem si ale spočítala všechny odměny dohromady. Podporou mi byl přítel, který mě pokaždé utvrdil, že musím. A já si opravdu uvědomila, že vzdát to umí každý.

9. Pracovat s nimi dál

Díky každé soutěži v LR jsem udělala něco navíc, oslovila někoho nového. Díky tomu mám nové partnery, kteří jsou teď také úspěšní. Možná, že kdyby nebyla soutěž, neoslovila bych je. Navíc to soutěží nekončí, ale začíná. Je potřeba se o tyto klienty dále starat a s novými partnery dále pracovat.

10. Odměnit se

„Co s tolika penězi budeš dělat?” Tak zněla druhá nejčastější otázka. Za každý splněný cíl, ať je jakkoliv velký, je potřeba se odměnit. Mojí největší odměnou je, že mám nyní čas na štěňátka, která se nedávno narodila v naší chovatelské stanici. Samozřejmě jsem se bohatě odměnila od nákupu oblečení přes šperky až po novou postel. Část jsem si také odložila na odměnu za pozici Bronzového OM (na zdi mi visí Villa Honeg!). V neposlední řadě je dobré si uvědomit, že v LR toho díky propracovanému systému MLM můžete dosáhnout každý měsíc a ne na úkor toho, že omezujete své aktivity.

Pro dotažení dané úrovně jsem se rozhodla na začátku prosince a do Vánoc chybělo pouhých 20 dnů, takže to bylo opravdu pracovně náročné období. V lednu jsem se z něj trochu vzpamatovávala, ale neměnila bych.

Uvědomila jsem si také, jak náročný je prodej a o kolik efektivnější je budování MLM sítě. Z vlastní zkušenosti vám proto doporučím jediné – využívejte akcí, soutěží a možností, které LR nabízí. Stojí to z to!