Jak na překážky: Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody

Jak na překážky: Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody - Via Elite

Jak moc je člověk úspěšný, se podle mě vyznačuje tím, kolik a jak velké překážky zvládl překonat na své cestě k danému úspěchu. Plánování je sice pěkné, ale co když ne všechno vychází podle plánu?

Osud nás totiž mnohokrát zkouší, jestli si úspěch zasloužíme. A my v LR říkáme: „LR tě zkouší, jestli si ten úspěch zasloužíš.” Ráda tvrdím, že když je někdo úspěšný a školí, rozdíl je právě v tom, jestli dané překážky zvládl překonat.

Povím vám proto, co se tedy skutečně může stát a co se stalo u mě ve zlomových kvalifikacích.

Vykvalifikování Týmového manažera

Účast na 3. Global Leader Convention – to pro mě znamenalo během 3 měsíců 4x zvýšit obrat, navíc začít tříměsíční kvalifikaci v létě, kdy panuje okurková sezóna. Všechno jsem zvládla, ale předposlední den v měsíci jsem se ráno probudila a neměla hlas. V té době se ještě více telefonovalo a nefungoval tolik online svět, takže mít hlas v pořádku bylo pro dotažení stěžejní!

Začala jsem místo toho psát SMS zprávy a použila naše produkty pro zdraví. Druhý den jsem už opravdu zase seděla v kanceláři a volala. Ačkoliv to bylo náročné, stálo to za to, protože na této akci nastalo mé pověstné „cvak“ a já se rozhodla dát LR prioritu. Také tam byla vyhlášená dovolená do Rio de Janeiro, kterou jsem se rozhodla si splnit.

Plnění kvalifikace do Rio de Janeiro

Nebudu vás zatěžovat podmínkami kvalifikace, každopádně tato dovolená byla odměnou buď za hodně vysokou pozici (jeli pouze 2 lidé z ČR), nebo vybudování 3 nových, ten rok zaregistrovaných Junior Manažerů (bylo nutné splnit každé 3 měsíce po sobě 4 250 bodů). A za tuto kvalifikaci jsem jela jediná z Česka!

Nejnáročnější plnění mě čekalo právě na přelomu roku mezi svátky. 24. prosince jsem si 700 km od Brna přetrhla při lyžování vazy v koleni a o 5 dní později jsem šla na operaci v celkové narkóze. V této situaci mi i ostatní říkali, že to je pochopitelné, že to nevadí, že si to nesplním. Já jsem si však představila dvě situace: Buď se teď vzepřu, udělám pro to všechno a splním to. Bude to sice nepohodlné, bude to bolet, ale za rok tou dobou už budu vzpomínat na zážitky z dovolené. Druhou variantou bylo se vzdát. Budu mít klid, nic nebudu muset řešit a každý to přece pochopí.

Jasně, že jsem se rozhodla pro tu první. Poprosila jsem dlouhodobé klienty, aby objednali ještě v prosinci, a byla jsem velmi potěšená, jak byli všichni milí a ochotní. Toto splnění bylo pro mou budoucí kariéru důležité ze dvou důvodů: Jednak jsem zažila s LR skutečný luxus v Riu a jednak jsem zjistila, že se dá zvládnout všechno, co si vezmete do hlavy!

Plnění Leaders X-mas Race

1. října 2017 – toto datum si přesně pamatuji. Byl to totiž pořádný „nákop” motivace od LR. Nový odměňovací systém, jednoduchá kvalifikace na plavbu po Středozemním moři a do toho možnost získat finanční injekci až 10 000 euro. V Česku se zapojilo jen 7 lidí (ti dosáhli alespoň 1. stupně). A já jako jediná dosáhla stupně 3 (ze 4) a přišla si tím téměř na 200 000 Kč navíc k běžnému bonusu!

Tady jsem především na poslední měsíc dala skutečně všechno bokem a ve dne v noci myslela jen na LR, koho oslovit, jak to dát. Jenže to samozřejmě opět nešlo hladce. Štědrý den připadal na neděli, takže se pracovalo do pátku. V úterý předtím mi prodavačka v supermarketu shodila telefon tak, že se z něj sice telefonovat dalo, ale jen chvíli, jinak jsem měla poškrábané ucho a krvavé prsty při psaní. A zkuste jít řešit opravu telefonu před Vánoci. Když jsem rozbitý telefon zvedla a viděla ho, málem jsem se rozbrečela zoufalstvím. Proběhlo mi hlavou, co všechno jsem tomu obětovala, co všechno pro to udělala, a byla pro mě v té chvíli důležitá každá minuta, která se dala využít. Skutečně jsem s tím telefonem chtěla prásknout o zem a říct si, že to prostě nepůjde. Okamžitě mi ale projelo hlavou, že mě LR zkouší, jestli si to zasloužím.

Ani nevím, jak jsem to dokázala, ale zvládla jsem to. Vzdát to umí každý, to je jednoduché. Nejdříve se mě všichni ptali, proč to dělám, a když mě na kick-off meetingu vyhlásili, všichni za mnou chodili s otázkou, jak jsem to udělala.

Plnění pozice BOM

Pro plnění této kvalifikace jsem si opět vybrala okurkovou sezónu – červen, červenec a srpen. BOM už je pozice, která nezávisí jen na vaší práci, ale je to o tom pomoci dalším 2 lidem, kteří si díky LR začnou trochu měnit život (jsou už na pozici 21%). Nebylo to jednoduché, ale vždy jsem to nějak udělala.

Poslední měsíc, poslední týden, všechno rozplánované, kdy budu doma, komu zavolám a podobně. Začalo to v úterý (konec měsíce byl další pátek). Parkovala jsem. Jelikož jsem u sebe měla 28 Kč a parkování stálo minimálně 30 Kč a automat karty nebral, řekla jsem si, že těch 10 minut to přece vydrží. Ano, vydrželo, ale s botičkou. Kdo máte podobnou zkušenost, víte, že ačkoliv jde kolikrát jen o 200 Kč, trvá celou věčnost, než pokutu vypíšou. Kvůli tomu jsem nestihla poštu. Vydala jsem se do ní proto ráno a při čekání, než otevřou, odesílám potvrzující SMS. Jenže… „Vaši zprávu nelze odeslat, máte nedostatek kreditu, váš zůstatek kreditu je 0,5 Kč, dobijte si Vaši Twist kartu”! Trochu se mi zatmělo před očima, protože mám samozřejmě paušál. I když to byla chyba operátora, mě to stálo 3 telefonáty a nervy.

A den nekončil. Po cestě do Prahy mi začala v autě blikat kontrolka. Jak jsem později zjistila, byl to motor a neměla bych s tím tedy jezdit. Strávila jsem dlouhou dobu v servisu, kde to vypadalo, že mi ani nedají náhradní auto. Další den jsem se měla stavit v bance něco podepsat, prý za 10 minut budu odcházet. A výsledek? Strávila jsem tam 3,5 hodiny. To, že jsem doposud ani jednou nestihla poštu, už ani nebudu zmiňovat.

Když jsem si v úterý vyzvedla auto, říkala jsem si, jak jsem ráda, že je všechno zase v pořádku. Po ujetí 300 km mi ale auto zase začalo hlásit stejnou chybu! Takže znovu čas strávený v servisu a složitá domluva. Do detailů nebudu zacházet. Každopádně jsem se nemohla dočkat, až bude konec měsíce. A říkala jsem si, že jestli je tohle pozice BOM, co mě teprve čeká na vyšších?! 🙂 Při každé té situaci jsem si pomyslela: „To se může stát jen mně.” Ano, jelikož já to všechno zvládnu, a proto si plním vytyčené cíle, ačkoliv mnohokrát to není jednoduché.

Vánoční trh 2018

Zde se nedělo nic tak drastického. Asi to bude tím, že jsem si nic nedotahovala 🙂 Ale samozřejmě jsem chtěla na maximum využít vánočního trhu. A aby to nebylo jen tak, 2 týdny před Vánoci dostali pejskové psinkový kašel. Takže jsem s nimi musela zůstat doma. Na dotahování by to ani tak nevadilo, jenže já jsem za nimi musela 2 dny chodit a utírat, co vykašlali, a dopovat je vitamíny. Ještě, že dělám MLM, protože jsem mohla zůstat doma. A ještě, že máme takové dobré produkty a zvládli jsme to bez antibiotik. Tyto situace mě učí pracovat efektivně.

Co z toho tedy plyne?

Moje heslo zní: „Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.” LR i osud nás zkouší, jestli si ten úspěch zasloužíme. A pamatujte, že vzdát to umí každý, zato zdolání překážky nás posouvá dál! Držím palce, ať i vy všechno zvládnete 🙂