Jak si díky MLM užít mateřskou s 9 štěňátky

Jak si díky MLM užít mateřskou s 9 štěňátky - Via Elite

Díky posledním událostem v mém životě jsem si uvědomila, jak jsem udělala dobře, když jsem si zvolila obchodní cestu v rámci síťového marketingu v LR. A hned vám ukážu proč.

Málokdo umí žít tady a teď, užívat si každý den a hlavně v tom, co dělá, být šťastný. Poslední dobou potkávám lidi, kteří opravdu hodně pracují. Často to jsou obchodní zástupci. A když vidím jejich diář, říkám si „Klobouk dolů!”.

Na druhou stranu jsem to vždycky byla já, kdo slýchával od okolí, jaký jsem workoholik a že je potřeba si života užívat. Mě práce ale vždy bavila a naplňovala, chtěla jsem tolik pracovat.

Je ale potřeba se zamyslet nad tím, jestli to, co děláme, ty velké aktivity, budou ohodnoceny i z dlouhodobého hlediska. Myslím to tak, jestli pouze vyměňujeme čas za peníze, nebo i něco tvoříme.

Jak je to v praxi?

Takhle to obvykle funguje v realitě. Obchodní zástupce udělá velké množství schůzek, zobchoduje nabízenou službu nebo produkt a projeví se mu to daný měsíc na výplatě. Buduje ale nějakou skupinu lidí, kteří i nadále budou produkty či služby využívat? Bude za to zaplacený třeba i za rok? V době, kdy už bude pracovat pro jinou firmu nebo v případě žen půjde na mateřskou?

A co třeba kadeřnice, která se rozhodne, že si potřebuje více vydělat? Začne nabírat více klientů, odchází z práce pozdě. Vydělá sice více peněz, ale jak dlouho je možné takové tempo vydržet?

Užít si ne občas, ale naplno

Ano, i já, když jsem měla na podzim příležitost díky soutěžím LR, jsem „zamakala” (o tom jsem vám napsala článek). Ano, měla jsem možnost pracovat a využila jsem ji. A aby toho nebylo málo, po náročném pracovním období se nám na začátku března v chovatelské stanici dokonce narodilo 9 štěňátek.

Asi po týdnu, kdy opadlo největší napětí a strach, jestli se všechno zvládlo, jsem se na ně s láskou dívala a uvědomila jsem si, že si je chci užít. Že nechci být pryč 5 dní v týdnu, ani 3 dny a jen „doletět” večer unavená a pohladit si je. Ale že si je chci užít naplno, se všechnou tou náročnou péčí, starostí a radostí.

Méně je někdy více

A to byl ten okamžik, kdy se projevilo, že jsem zvolila správně, když jsem se rozhodla pracovat v systému MLM. Že se vyplatilo zabrat, vydržet ty překážky, odmítnutí a ranní vstávání. Během měsíce, kdy jsem byla se štěňátky doma, jsem vyjela za prací mimo domov jen pětkrát. Doma jsem samozřejmě pracovala, radila telefonicky, e-mailem, registrovala nové partnery online, psala nové články s radami o produktech. A v termínu bonusu jsem se nestačila divit.

Ne že by přišlo stejně nebo adekvátně. Mně přišlo dokonce více peněz než normálně a k tomu jsem si i s několika lidmi z týmu splnila firemní dovolenou v Portugalsku! Přemýšlím, kde jinde se tohle může podařit? Možná ve velké zaběhnuté firmě, ale já většinou znám majitele, kteří pracují spíše více než méně, i na dovolené jsou celí napnutí, jestli se nic nestalo, a proto jsou neustále na telefonu.

Proč to dělám?

Nejdříve se mě všichni ptali, proč to dělám. Proč jezdím o víkendech na semináře, proč jezdím měsíčně tolik kilometrů, po večerech píšu e-maily. A teď se mě všichni ptají, jak jsem to udělala. Nebo se dozvídám, proč mně se to podařilo a jim by to nešlo. Že já hodně pracuji. Ano, ale kdo dnes ne?

Jak jsem psala na začátku, dnes jsou lidé velmi pracovití a snaží se podávat skvělé výkony. Pracovat určitě doporučuji, klidně hodně, když milujete svou práci. Ale jen v případě, že vám to dává smysl z dlouhodobého hlediska.

Řekněte si, když byste teď přestali aktivně pracovat v tempu jako nyní, ale pracovali byste jen z 20 %. Když byste teď odjeli na měsíc na dovolenou. Když by se vám něco zdravotně stalo a nemohli pracovat. Když byste odešli na mateřskou nebo do důchodu. Jak dlouho byste mohli žít na stejné životní úrovni (nebo dokonce vyšší) jako nyní?

Chci vám ukázat cestu

A co je nejdůležitější? Že každou činnost, kterou momentálně dělám, si 100% užívám. Do porodu štěňátek jsem pracovala naplno a dělalo mi to radost. Nyní si naplno užívám štěňátka. Zjištění, že MLM funguje, mě velmi namotivovalo k rozhodnutí, že až štěňátka trochu vyrostou, opět se pustím naplno do obchodu a budu v terénu. Chci najít lidi, které tato myšlenka také zaujme, a já jim díky nasbíraným zkušenostem ukážu cestu, jak dosáhnout finanční svobody. Jak vysoká bude, záleží na každém. Zde nejsou hranice.

A proč chci zase tolik pracovat? Baví mě to, užívám si to a mám motivaci, že až bude další vrh štěňátek nebo přijdou vlastní děti, budu si to moci opět naplno užít, bez stresů, bez rozhodování se a určování priorit a s dobrým finančním zajištěním. Protože jak mateřská dovolená s miminkem, tak se štěňátky je pěkně drahá dovolená 🙂

Pokud vás v průběhu čtení napadla myšlenka, jaké by to bylo, zvládl bych to, chci to, ozvěte se mi, ráda se o tom s vámi pobavím. Mým cílem je pomoci dalším lidem ke stejnému štěstí a docenění. Žijeme přece jen na jeden pokus.