Každý den by měl být výjimečný

Každý den by měl být výjimečný - Via Elite

Při různých situacích během dne mě napadají různé myšlenky, příběhy, úvahy. Jako třeba při návštěvě klenotnictví Swarovski kvůli reklamaci náramku, který jsem dostala od přítele k narozeninám, celý set. Jenže náramek se bohužel hned při první příležitosti na plese přetrhnul a spadl na zem. Naštěstí jsem si toho všimla a neztratila ho.

Obyčejný příběh k zamyšlení

Tak jsem šla náramek reklamovat. Paní byla v šoku, protože to prý byla nová kolekce. Vypisuje reklamaci a u toho mi říká: „Příště bych doporučila nenosit ho tak často.” Odpovídám, že jsem ho na sobě měla jen jednou, a dodávám, že mi ho přítel kupoval proto, abych ho nosila, abych se dobře cítila a myslela na něj v průběhu dne. Odpověď paní prodavačky mě opravdu vykolejila: „Swarowski nejsou šperky na každodenní nošení, ale pouze k výjimečným příležitostem.” A já se slyším, jak se jen směju, protože pro mě je každý den výjimečný 🙂

Myslím si, že to je opravdu k zamyšlení. Když mám drahý šperk, raději ho nebudu nosit, aby mi déle vydržel? K čemu? K čemu mi bude na poličce, abych ho zvednula pokaždé, když budu utírat prach a říkat si u toho: „Ten je tak krásný, ale je škoda ho nosit.”? Není lepší ho 3 roky nosit pořád a pak zase vyměnit za něco moderního, novější dárek, který mi připomene další situaci, při které jsem ho dostala?

Je to přece příjemné poslouchat, že máte krásné šperky, že vám to sluší. Pro mě osobně je velmi důležité, jak se na schůzkách cítím, abych nebyla z ničeho nervózní. A pokud si vezmu pěkné oblečení, šperk, nalíčím se, díky tomu získám jiné vystupování a jiné výsledky.

Jak je to s reálnou hodnotou?

Teď budu možná drsná, ale k čemu mi bude krásný šperk na poličce, schovaný pro lepší příležitosti, když mě může příští měsíc zajet auto? Nebo nám vykradou dům. Nebo to zničí pejskové či děti. To by byl přece drahý lapač prachu.

Jasně, že si tuto sadu nevezmu, když jdu venčit psy, a nebudu si brát jedny z nejlepších šatů na nákup do supermarketu. Jenže znáte výpočet reálné hodnoty?

Situace číslo 1: Paní si koupí tričko ve výprodeji za 300 Kč. Doma nakonec zjistí, že jí úplně nesedí, ale bylo přece levné, tak co. Po 2 vypráních se žmolkovatí a paní se už v tričku necítí dobře. Jedno nošení vyšlo paní na 150 Kč.

Situace číslo 2: Paní dlouho pokukuje po nádherné halence. Halenka stojí ale 1 900 Kč. Nakonec si ji koupí. Nosí ji 2x měsíčně a vydrží vypadat pěkně 3 roky. Jedno nošení ji tedy vyšlo na 26 Kč.

Šperk jako každý nový den

Stejné je to se šperky, botami. Jak se totiž říká: „Nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci.” A teď si to převeďte na každý nový den.

Važte si každého okamžiku a každého dne. Každý den by měl být něčím výjimečný. Výjimečný natolik, abychom se cítili skvěle, ať už to znamená, že si vezmete šperk, který vám někoho připomene, dali si dobrou kávu, udělali něco přínosného pro svou rodinu nebo business, anebo se třeba potkali s člověkem, jehož jste už dlouho „odkládali”.

Každý den totiž může být výjimečný právě tak, jak si ho výjimečným uděláte 🙂