Kick-off meeting 2019: Překonala jsem svou zatím největší výzvu

Kick-off meeting 2019: Překonala jsem svou zatím největší výzvu - Via Elite

Jak jsem se chlubila už na podzim, moc jsem se těšila na pracovní návštěvu do srdce LR, do německého Ahlenu. Na setkání 18 lidí ze 4 zemí jsem totiž byla vybraná jako jediná partnerka z Česka a Slovenska. Měla tam být uvedena na trh nová éra krásy – Beauty Elixir. Novinku měla později u nás představit partnerům úžasná Jessica z Německa. Jenže znáte to… Když si něco v hlavě představujete, nakonec se to stane.

Představy realitou

Říkala jsem si, že je škoda využít překladatele. Takový člověk má úplně jiné emoce (nebo ještě hůř žádné) a kvůli tomu to bývá nuda. Uvedení takového produktu přece vyžaduje ohromné emoce! Tentokrát ale zafungovalo pravidlo, že co si dáte do hlavy, to se i stane. Představovala jsem si totiž, jak nový produkt uvádím na trh já. A co se nestalo – před Vánocemi mi skutečně volal obchodní ředitel, jestli bych s tím předběžně mohla počítat. Wow, uvádět na český a slovenský trh novou éru LR. Školit před 1 500 lidmi – moje velká výzva!

Cítila jsem velkou zodpovědnost a chtěla jsem se pořádně připravit. Ale znáte to – prezentaci jsem nakonec dostala jen týden před akcí. A že to byl nabitý týden! Už z Německa jsem ale měla všechno v hlavě a k novému Beauty Elixiru mě napadala různá přirovnání, historky a příběhy. Přemýšlela jsem o tom aspoň za jízdy v autě při dobré hudbě. Hlavně nezapomenout všechny myšlenky rychle zapsat!

Přípravy na poslední chvíli

Jeden z příběhů k tomuto produktu se prolnul i s mým skutečným životem. Jde o to, jak my ženy máme spoustu povinností a starostí. Můj přítel přijel v den odjezdu v 5 hodin ráno. V 11 hodin jsme vyjížděli a já musela stihnout za tu chvilku vyprat, vysušit, vyžehlit, sbalit jeho i sebe a připravit vše pro psy. Ti naštěstí zůstávali doma a starala se o ně naše sousedka. Byl to opravdu frmol!

Moje část byla z celého Kick-off meetingu nejdelší. V pátek mě čekala zkouška. Při ní jsem najednou získala dojem, že nic nevím. Co tam budu povídat?! Na prvních 3 slidech nebylo napsané skoro nic a důležité bylo, co k tomu budu vyprávět já. Hlavně jsem nesměla nic zapomenout.

Stažený žaludek

V noci jsem se budila zpocená s první myšlenkou: „Dobrý den, jmenuji se Pavla Sazamová…” 🙂 Hrůza. Bydleli jsme v hotelu, kde servírují luxusní snídaně. Jenže já jsem najednou nebyla schopná nic pozřít. Měla jsem úplně stažený žaludek. Přišly i menší komplikace. Všechno do detailu naplánujete a stejně najednou nestíháte. Při příjezdu bylo ale naštěstí všechno v pořádku. Stačilo jen doladit detaily a pak už jsem si jen všímala překvapených pohledů partnerů, co tam dělám. Jestli jsem uvaděčka 😀

A je to tady!

Školila jsem už v první části meetingu. Nejdřív se rozdávala ocenění za pozici Bronzový organizační manažer, takže jsem šla na pódium už při této příležitosti. A rovnou jsem na to navázala. Ještě 10 minut před začátkem mě napadl nový úvod. Tím jsem se uvolnila, rozesmála publikum a od té chvíle mi bylo krásně. Cítila jsem se dobře, bavilo mě to a užila jsem si to.

Mrzelo mě jen to, že z mé rodiny nikdo nedorazil, i když jsou to aktivní LR partneři. V tu chvíli si uvědomíte, že všechno, co děláte, co budujete, děláte opravdu především pro sebe. Na druhou stranu jedné mé známé tolik záleželo na tom, aby mě viděla, že pro to udělala maximum. Dorazila i s manželem a svou tříměsíční dcerkou, která zvládla 4,5 hodiny v autě, 1,5 hodiny v sále a dokonce jí to tak zajímalo, že mi do toho ani nepovídala 🙂

V druhé části jsem si už užila školení Mariana Jelínka (kouče hokejové reprezentace) mezi diváky. Poslechli jsme si vylepšení marketingového plánu, autokonceptu a ABO programu. Takže jako vždy – samá pozitiva.

Vyprodáno ještě v ten den

Ohlasy od LR partnerů i kolegů, zkrátka od všech, byly úžasné. Moc mě to hřálo a těšilo. Získávala jsem z toho čím dál tím lepší pocit. Dokonce jsem se vsadila s obchodním ředitelem, že se všechny Beauty Elixiry vyprodají. Měli jsme speciální cenu, původně mělo přijít jen 1 000 kusů, nakonec se jich prodávalo ale 1 500. Předpokládala jsem, že všechno zmizí ještě ten den v sobotu, nejpozději v pondělí. A trefila jsem se! O půl druhé v noci v sobotu bylo vyprodáno.

Díky obrovskému zájmu se podařilo domluvit pro Českou a Slovenskou republiku dalších 1 000 kusů Beauty Elixiru. A ty byly za 20 minut od naskladnění zase vyprodané! Obchodní ředitel to prý dosud nechápe 😀 Psalo nám i samotné vedení z Německa, že jsme na Kick-off meetingu zřejmě odvedli výbornou práci, když jsou takové prodeje. Dopadli jsme na jedničku i ve srovnání s ostatními státy.

Jsem velmi ráda, že jsem tuto výzvu přijala, a pevně věřím, že Beauty Elixir bude skutečně novou érou pro LR svět.