PRO 12: Kvalitní probiotika dokáží se střevy zázraky

PRO 12: Kvalitní probiotika dokáží se střevy zázraky - Via Elite

Účinky probiotik jsou známé už víc než stovku let. Věděli jste ale, že kromě zlepšení zažívání a posílení imunity nám pomáhají třeba i snížit hladinu cholesterolu? Přečtěte si, jak probiotika fungují a jak poznáte, zda jsou opravdu kvalitní.

Probiotika jsou kultury živých mikroorganismů, které prospívají především střevní mikroflóře. Brání růstu škodlivých bakterií a doporučuji je brát také, když vám nic není. Naše střeva totiž denně zahlcujeme nezdravým jídlem a vliv na ně má i stres.

Umí víc, než byste řekli

Dostatek prospěšných mikroorganismů ve střevech dokáže skoro zázraky. Probiotika výrazně posilují naši imunitu, která začíná právě ve zdravém a fungujícím střevním traktu. Pomáhají snižovat dokonce i hladinu cholesterolu.

Velkou roli hrají probiotika také v případě, že užíváme antibiotika nebo jsme je právě dobrali. Antibiotika totiž nepůsobí jen proti škodlivým mikroorganismům, ale ničí i prospěšné bakterie ve střevech. Kvůli tomu máme často trávicí potíže a býváme náchylnější k dalším infekcím. Probiotika však pomůžou. Bez nich obnova střevní mikroflóry trvá až 7 let!

Počet bakterií není všechno

Léčivé mikroorganismy získáváme přirozeně ze stravy. Jídlo však občas nepokryje takové množství, které tělo opravdu potřebuje, protože mnoha lidem kysané mléčné výrobky nechutnají nebo na ně mají alergii. Praktickou volbou jsou proto potravinové doplňky. V portfoliu LR najdete doplněk PRO 12.

„Tablety PRO 12 představují unikátní kombinaci bakterií a látek, které tyto bakterie potřebují k životu. Tato kombinace výrazně redukuje růst takzvaných hnilobných bakterií, jejichž přemnožení znamená riziko vzniku nádorů tlustého střeva,“ vysvětluje MUDr. Pavel Hanzelka. Dodává, že PRO 12 navíc pomáhají stimulovat lokální imunitní systém střeva a podporují celkovou obranyschopnost těla.

Běžně prodávaná probiotika obsahují průměrně 6 druhů bakteriálních kmenů. PRO 12 však nabízí ojedinělou kombinaci 12 různých kmenů bakterií. V jedné tabletě je tak dohromady miliarda bakterií! To je maximální denní množství, které je lidské tělo schopné zpracovat.

Díky zapouzdření se bakterie dostanou tam, kam mají

Na kvalitě probiotik se podepisuje i technologie výroby. K čemu by nám bylo, kdyby se všechny účinné látky rozložily už v kyselém prostředí žaludku? PRO 12 obsahuje mikrokapsle s patentovaným zapouzdřením, díky kterému se bakterie dostanou až do střeva. Zapouzdřený je navíc přímo prášek. Kapsli tak můžete vysypat a rozdělit na více dávek. To usnadní příjem probiotik hlavně u dětí.

Zajímavé také je, že léčivé mikroorganismy pomáhají jen tehdy, pokud mají samy správnou výživu. Z toho důvodu obsahuje PRO 12 takzvané prebiotikum. To jsou nestravitelné složky potravin, které podporují aktivitu a růst střevní mikroflóry. Díky tomu bude naše střevní mikroflóra šlapat jako hodinky.