Podtrhněte svou osobnost vůní
![Podtrhněte svou osobnost vůní - Via Elite Podtrhněte svou osobnost vůní - Via Elite](https://www.viaelite.cz/wp-content/uploads/2018/01/36913060_l.jpg)
Být přitažlivější pro opačné pohlaví. Cítit se příjemně. Zvýraznit svou osobnost. Všichni se denně voníme z různých důvodů. Nedělejme z toho ale jen obyčejný ranní zvyk z koupelny. Používáním pečlivě vybraných a správně skladovaných parfémů můžeme ze dvou stříknutí z lahvičky vytvořit životní styl. Jak se ale vyznat v poměrně složitém trhu s vůněmi a neudělat chybu?
Nejdříve se musíme rozhodnout, co vůbec chceme koupit. Největší koncentraci vonných látek obsahuje parfém. Jde o nejkvalitnější a nejintenzivnější vůni vyrobenou z celé řady aromatických látek, olejů a alkoholu.
Na jeho výrobě pracují odborníci i několik let, než vyladí tu správnou směs pracně odpařených, vydestilovaných či vylisovaných látek. Na rozdíl od levnější parfémové nebo toaletní vody vydrží mnohem déle a stačí jej na tělo stříknout jednou či dvakrát.
Trvanlivost
Na trvanlivost parfému má velký vliv především způsob skladování. Škodí mu teplo, světlo a vlhko. Jedno z nejhorších míst, kde lahvičku uchovávat, je tedy parapet v koupelně, kde se může velmi rychle zkazit. Při vhodném uložení vydrží naopak i několik let.
Jak parfém nanášet
Velké chyby můžeme udělat také při samotné aplikaci. Pamatujte si, že je vhodné vůni stříkat na nejprokrvenější místa na těle – zápěstí, dekolt nebo loketní jamky. Roztírání parfému je také mýtem, protože tím vůni zabíjíme. Nechte ho pouze přirozeně rozvonět.
MŮJ TIP: Vstříkněte si vůni do vlhkých vlasů, uvidíte, co to udělá ;-)
Jak vybrat ten pravý
Existují parfémy pro celou řadu příležitostí a dokonce i typů osobnosti. Je dobré si předem promyslet, jestli se chceme vonět spíše do práce, na odpolední schůzku s partnerem anebo potřebujeme něco pro slavnostnější příležitosti. Pro běžný den se například u ženských vůní hodí šťavnaté ovoce či čerstvé květiny, u mužských zase citrusy, kůže nebo tabák – vždy podle toho, co sedí právě vaší osobnosti. Na večer se používají spíše kořeněné vůně, u mužů i tóny dřeva.
Vůně mají také další charakteristiky, které nám pomohou cítit se lépe. Například grapefruit pocitově zeštíhluje. Mysleli na to tvůrci dámské vůně LR Valencia nebo pánského Bostonu. Vůně jarních květin zase udělají svého nositele o pár let mladší. Znáte nádherně jemnou dámskou vůni Guido? Anebo Rockin Romance či Heart and Soul – ty mají spoustu příznivců. Dámy ve věku kolem 40 let zase milují MEU či Lovingly. Co se týče pánských vůní, osobně mi sedí všechny. Záleží tedy na preferencích majitele a jeho drahé polovičky :-)
Inspirujte se slavnými osobnostmi
Inspirovat se můžeme také u slavných osobností, které věnovaly své jméno některým LR parfémům. Oblíbená je například svěží dámská i pánská vůně Karla Gotta či smyslné výrobky topmodelky Karoliny Kurkové. Herec Bruce Willis pojmenoval mimo velmi mužných a elegantních parfémů také dámskou vůni, kterou nechal vyrobit jako romantické vyznání své manželce Emmě Heming-Willis.
Hlavní ale je, aby parfém voněl svému majiteli. Vyzkoušejte si ho přímo na těle, protože každá vůně reaguje ještě navíc s vlastním tělesným pachem. Vliv na to má dokonce i to, co člověk jí. Například milovník kořeněného jídla voní jinak než vegetarián. Vůně se liší také podle doby aplikace, vlhkosti vzduchu nebo teploty.
Pravidlo tří fází
Při nákupu je také důležité nespěchat a počkat, jak se vůně projeví. Každý parfém totiž prochází třemi fázemi, které obsahují úplně jiné složky:
- Hlava parfému – představuje první dojem, obsahuje hlavně velmi prchavé látky
- Srdce parfému – ucítíme několik minut po jeho nanesení
- Základ parfému – trvá nejdéle, cítíme ho i několik hodin po nastříkání
Všechny části do sebe průběžně přecházejí a jsou v harmonii. Předem si je proto raději všechny vyzkoušejte a věnujte jim dostatek času, aby měly šanci se „rozvonět”.
MŮJ TIP: Že vůni necítíme celý den, je v pořádku. Ona tam je, okolí ji cítí, jen naše tělo se brání dlouhodobému působení intenzivní vůně, kvůli které by nás mohla rozbolet hlava.
Kde vzít kvalitní parfém?
Nakonec rozhoduje možná nejdůležitější věc – a sice místo, kde parfém pořizujeme. Je dobré si pohlídat, jak dlouho od výroby k nám lahvička putovala. Její stáří i způsob skladování má velký vliv na kvalitu. I proto existuje mnoho slevových akcí či celých portálů, které nabízejí parfémy za zlomek původní ceny.
Tyto vůně ale mohou být zkažené ještě před tím, než je vůbec rozbalíme. Pravděpodobně k nám totiž cestovaly přes půl zeměkoule nebo měsíce až roky ležely někde ve skladu. S tím souvisí i překvapení, jakto že jedna vůně voní pokaždé trochu jinak? Odpověď je právě forma skladování.
Na českém trhu je skutečný parfém také velmi málo dostupný a pokud ano, stojí pěknou řadu tisíc. Častěji se setkáváme s parfémovanou vodou (EDP), i když na českém trhu také zřídka. Nejběžnějším zbožím je u nás toaletní voda (EDT), jejíž cena se však v Česku blíží ceně opravdových parfémů.
Záruka přímo od výrobce
Doporučuji proto nakupovat přímo u výrobce, jako je LR Health & Beauty. Zatímco EDP může označovat produkt s 8 % parfemovaných olejů, naše EDP koncentrují až 17 % olejů. Pokud správně zvolíte vůni, vydrží vonět opravdu celý den.
LR si navíc vůně vyrábí samo v Německu, dodává je do meziskladu v Ostravě, kde panují přísné skladovací podmínky, a odtud putuje parfém přímo majiteli. Máte tak jistotu, že vůně jsou opravdu čerstvé.
Pokud máte zájem o vzorky zdarma pro vyzkoušení, napište mi, ráda vám je předám. Naše parfémy mají vždy objem 50 ml a cenově vycházejí od 310,- Kč do maximálně 1 239,- Kč.