Prožívejte menstruaci v klidu. Bez zbytečných těžkostí

Prožívejte menstruaci v klidu. Bez zbytečných těžkostí - Via Elite

Do života ženy neodlučitelně patří. Je nezbytná k plození dětí, k přirozené rovnováze hormonů i očistě organismu. Přesto některé z nás dokáže menstruace pořádně potrápit. Silné krvácení, pocity nafouklého břicha, pnutí v prsou, křeče v podbřišku. Pokud si chcete ulevit, mám pro vás pár praktických tipů. Ženám, které trpí na dlouhodobé extrémné křeče, zase doporučím účinnou kúru.

Kdo za to může?

Křeče při menstruaci mohou mít více příčin. Pokud vás trápí po celý život, ale jsou spíš občasné, jde o takzvanou primární bolest. Tu většinou způsobuje mírná hormonální nerovnováha, která je při menstruaci zcela přirozená.

Obtíže při menstruaci může například způsobit i nehormonální nitroděložní tělísko. Pokud vás ale bolest překvapí náhle a bez zjevné příčiny, raději navštivte gynekologa. Měl by zkontrolovat, jestli netrpíte nějakými závaznějšími problémy.

TIP: Některé ženy, aby se zbavily bolestí a nepříjemných pocitů, které menstruaci doprovázejí, užívají dlouhodobě a nepřetržitě antikoncepční pilulky. Tím ale organismu nijak neprospíváte, protože menstruací se tělo čistí a je tak pro zdraví nezbytná.

Změňte životní styl

Na to, jak prožíváte menstruaci, má vliv také celý váš životní styl. Proto vám poradím pár „babských” rad, které se mi v životě osvědčily. Sledujte cyklus a na příchod menstruace se připravte. Na první dny si raději neplánujte žádné náročnější akce. Také se důkladněji oblékněte. Hlavně břicho a záda je třeba držet v teple.

Zkuste také upravit jídelníček. Zaměřte se na vyšší přísun vitamínů, minerálů a vlákniny. Určitě pomůže vyšší příjem hořčíku, vápníku, železa a vitamínů C a B6, protože pomáhají proti křečím a nadýmání. Potřebné minerály najdete v ProBalance.

Zvyšte také příjem vody, omezte cukry a kávu. Cvičte ve dnech mimo menstruaci. V prvních dnech cyklu můžete zkusit raději nenáročné procházky nebo jógu.

Teplo a zase teplo

Pokud už vám zle je, pomůže teplo na břicho. Krátká teplá vana nebo sprcha, nahřátý ručník nebo termofor vám bolest ztiší.

TIP: Víte, že vám může ulevit i Zeitgard žehlička na vyhlazení pleti? Nastavte na ní pouze teplou fázi a nahřívejte si s ní podbřišek. Její blahodárné účinky vás překvapí.

Pryč s růžovými pilulkami

Když přijdou křeče, většina žen sáhne po růžovém prášku, který bolest utiší. Ten funguje okamžitě, ale bohužel nemá dlouhodobý efekt a příčinu nezažene. Pokud vás nenapadá jiná varianta, nezoufejte. Důležité je hlavně zklidnit a uvolnit tělo. A při extrémních a dlouhodobých bolestech vám pomohou vybrané produkty LR.

TIP: Sama jsem mívala velmi bolestivou menstruaci. Začala jsem proto na doporučení užívat kombinaci několika produktů LR. A ačkoliv to zní jako pohádka, moje tělo se skutečně zklidnilo a nakonec jsem ani nevěděla, že pravidelné měsíčky dorazily.

Co mi pomohlo? V první řadě jsem sáhla po Aloe Vera drinking gelu, který dokáže velmi dobře vyladit ženský hormonální systém. Doplnila jsem ho také o instantní imunitu Colostrum. Dále jsem do kúry zapojila Mind Master Formula Green, který ve variantě ze zeleným čajem tlumí přílišnou vnímavost těla. V neposlední řadě pomáhá zázračná houba Reishi se zklidňujícícími a relaxačními účinky.

Pokud vás při menstruaci trápí vleklé bolesti, ozvěte se mi. S lékařem zkonzultuji, co vám pomůže.