Šárka Brzobohatá: Už vím, kam jdu, a nenechám se nikým zpomalovat

Šárka Brzobohatá: Už vím, kam jdu, a nenechám se nikým zpomalovat - Via Elite

Šárka působí v mém týmu pár měsíců, ale už za tu dobu se vypracovala na pozici junior týmová manažerka. Dodnes prý svého rozhodnutí stát se součástí LR nelituje. Naopak. Já jsem za naši spolupráci moc ráda, protože Šárka patří po lidské i pracovní stránce k těm nejlepším. Seznamte se s Šárkou v našem rozhovoru.

Šárko, co bylo důvodem, že ses zaregistrovala do LR?

Důvodem registrace byly jako u většiny ostatních zdravotní problémy, konkrétně vracející se pásový opar.

Věděla jsi hned, že se chceš pustit do práce?

Věděla jsem to dost brzy. Jelikož jsem toho pracovně prošla již hodně, poměrně rychle jsem pochopila, že marketing a tím i pracovní možnosti jsou u LR mimořádné.

Máš už zkušenosti z MLM?

Ano, mám zkušenosti v kosmetické firmě Mary Kay. A musím říci, že ne příliš pozitivní. U MK mě zaujala oblast kosmetiky, ale co mě časem odradilo, bylo to, že se nejednalo o budování týmu, ale spíše vytváření zásob na sklad.

V roce 2015 jsem zkusila spolupráci s firmou PM International, jejichž výrobky řeší mimo jiné i snížení váhy, zlepšení zdraví. I když jsem byla s jejich produkty spokojená, bohužel podpora firmy a její marketing byl nedostatečný až žalostný, takže spolupráce brzy skončila.

V únoru 2017 mě oslovila i firma Nuskin. Začala jsem používat jejich galvanickou žehličku na pleť a lákala mě i spolupráce. I když bylo používání žehličky efektivní, nevýhodou byla délka ošetření. To vedlo k tomu, že po několika týdnech skončila žehlička odložená. Čas ošetření je pro mě hodně důležitý jako asi pro většinu lidí, kteří dnes žijí v hektickém světě a šetří každou minutu.

Kromě toho mě u Nuskinu nezaujala šíře dekorativní kosmetiky, jako vizážistka oceňuji u LR mimo jiné právě šíři produktů. A ošetření Zeitgardem 2 je rychlé a efektivní. Bez kartáčku na čištění pleti nechápu, jak jsem vlastně mohla žít ?

Ani jedna z těchto firem mi nenabídla to, co jsem našla u LR, tj. širokou nabídku vysoce kvalitních produktů (parfémy, dekorativní kosmetiku, péči o pleť, anti-aging, doplňky zdraví), úžasný marketing, k tomu podporu sponzorů a dá se říci neomezené možnosti, kdy vše záleží opravdu jenom na mně.

Proč zrovna LR? Co bylo důležitým faktorem pro výběr této firmy?

Určitě mělo vliv, že se jedná o silnou německou firmu. Dále pak marketingový plán, kvalita produktů potvrzená certifikací a široká nabídka produktů.

Jaké jsi ze spolupráce měla zpočátku pocity?

Od začátku jsem věděla, že spolupracovat s LR je nejlepším rozhodnutím mého života. Hledala jsem pouze cestu a formu prezentace, která vycházela sice ze zkušenosti již úspěšných kolegů, ale přesto měla v sobě něco přímo ze mě tak, abych se cítila přirozeně a pravdivě.

Čím ses v době registrace živila?

Podnikala jsem v oblasti spojovacího materiálu, zastupovala tureckého výrobce nýtů a nýtovacích matic na českém a slovenském trhu. Kromě toho jsem se již roky věnovala vizážistice, péči o pleť. A již téměř rok jsem pracovala na zkrácený úvazek jako Beauty Consultant švýcarské značky La Prairie v síti parfumerií Sephora.

Stále zvládáš tolik aktivit, nebo jsi něco omezila?

Něco jsem musela omezit. Když jsem si srovnala v hlavě některá fakta, rozhodla jsem se skončit u značky La Prairie.

Jsi za to rozhodnutí ráda?

Jsem, velmi. Sice mám tuto značku stále velmi ráda, ale její marketing, odměňování a ostatní podmínky jsou nesrovnatelně horší než u LR. A kromě toho se u LR realizuji i v oblasti krásy. Jak říká moje sponzorka Pavla: „Z dobrého pocitu si nájem nezaplatíme.”

A co tvá rodina, podporuje tě? Pokud ano, máš její podporu od začátku?

Ze začátku jsem podporu opravdu neměla. Manžel si pamatoval můj „neúspěch“ u Mary Kay a k další MLM společnosti přistupoval stejně, tj. velmi negativně. Dokonce jsem dostala z jeho strany i ultimátum.

Když mi tato aktivita nebude do konce roku 2017 vydělávat, tak s ní musím skončit. Ale sám se přesvědčil, že produkty LR fungují (některé si přímo zamiloval), a pochopil i solidnost a možnosti firmy. Co ale bylo to „top” u mého manžela, je odměna za práci v podobě Mercedesu A, který jsem si na konci roku 2017 převzala. Samotné přebírání byl velký zážitek a co teprve jízda v něm!

Kdy ses rozhodla, že chceš být 21%?

To jsem plánovala již od začátku, jenom mi chvíli trvalo, než jsem si v hlavě vše srovnala.

Co si od té doby změnila?

Určitě svůj time management. Efektivní využití svého pracovního času. Přestala jsem vnímat pochybovače a negativně myslící lidi. Prostě už vím, kam jdu, a nenechám se nikým zpomalovat a už vůbec ne odradit.

Co bys poradila lidem, kteří chtějí udělat podobné rozhodnutí, ale váhají?

Aby to riskli a šli do toho. Nemohou nic ztratit, ale pouze získat.

Jak by měl takový člověk podle tebe pracovat?

Využít všech možností, které LR nabízí. V první řadě se pravidelně zúčastňovat veškerých školení pořádaných firmou. Každé je trochu jiné a vždy se dozvím něco nového. Naslouchat všem, kteří již spolupracují s firmou déle a jsou úspěšní. Vzít si co nejvíce z jejich zkušeností a aplikovat je v souladu se svým naturelem a přesvědčením.

Tvůj cíl byl podle tvého příběhu 21% do konce roku, což se ti podařilo. Jaké máš další nejbližší cíle?

Upevnit a rozšířit svoji strukturu. Do konce roku 2018 vychovat další čtyři 21%. Tím umožním dalším lidem, aby zažili to, co já – úspěch. Já se díky tomu posunu na další stupeň, tj. Organizačního manažera a následně Stříbrného organizačního manažera.

Hodně štěstí Šárko, ať se ti tvé cíle podaří splnit!