Spolehlivý zabiják chřipky? Silná imunita

Spolehlivý zabiják chřipky? Silná imunita - Via Elite

Rychle se střídající počasí, zima, vítr, autobusy plné kýchajících lidí, nemocní přátelé, kolegové nebo spolužáci. Kašlání, smrkání, horečky. Většina z nás má podzim spojený s věčným bojem s bacily. Není ale nutné, abychom se děsili každého styku s nemocným. Stačí důsledně podporovat imunitu.

Když už onemocníme, musíme si vybrat. Být minimálně týden zavření doma, anebo vydržet pohoršené pohledy pokaždé, když vedle někoho smrkáme či kašleme? Dopovat se léky proti chřipce, které zanechávají nezdravé stopy v organismu, nebo se potit a trápit v práci? Dát dítě s nudlí u nosu do školy či školky a doufat, že ho učitelky nepošlou zpět do postele, nebo s ním rovnou zůstat doma? Taková dilemata řešíme každoročně všichni.

Spousta možností, které podceňujeme

Pokud máme v pořádku imunitu, šance, že my nebo naši blízcí vůbec neonemocníme, se zvyšují. A když nás náhodou nějaký ten bacil skutečně překvapí, za pár dní se uzdravíme a vyhneme se větším zdravotním komplikacím. Jak tedy můžeme imunitu nejlépe podpořit? Nabízí se spousta možností. Důležitý je zdravý životní styl se vším všudy – pravidelný pohyb, dostatek spánku, pobyt na čerstvém vzduchu, pitný režim a vyvážená strava.

Ne každý má ale čas sportovat, kvalitní odpočinek často podceňujeme a jíme tak, že významné živiny prakticky do těla vůbec nedostáváme. Proto je vhodné přidat do jídelníčku i kvalitní doplňky stravy.

Jak vybrat ty nejlepší?

Určitě je vhodné poohlédnout se po přírodních doplňcích. Ale i tady platí, že rozhoduje kvalita. Často se totiž setkáte s produkty, které si na kvalitu pouze hrají. Jak ji tedy poznat? Podívejte se na složení, to vám jednoznačně řekne, zda v ruce držíte to správné. Které látky je v doplňku nejvíce, ta je uvedená na začátku. Složení pak pokračuje sestupně.

Pokud například preferujete aloe veru, která má na imunitu prokazatelně blahodárné účinky, zkontrolujte si, zda jejího extraktu je ve složení nejvíce. Mně se osvědčil Aloe Vera drinking gel, který obsahuje největší množství aloe. Doporučuji zejména variantu Immune Plus se zázvorem, která je pro podporu imunity jako stvořená.

Existují také velmi kvalitní přírodní produkty, které nám dodávají cenné vitamíny a minerály. Můžete vyzkoušet Vita Active s 10 vitamíny získanými z 21 koncentrovaných druhů ovoce a zeleniny nebo ProBalance, který tělu dodává zásadité minerály pro jeho vnitřní rovnováhu. Doporučuji i rostlinu Cistus Incanus v podobě kapslí, spreje nebo čaje.

Tajnou a zatím málo známou zbraní na podporu imunity je Colostrum. Znají ho hlavně novopečené maminky pod názvem mlezivo. Jedná se o stravu novorozenců v prvních hodinách jejich života a tvoří se matkám v prsu ještě před mateřským mlékem. Odborníci se naučili upravit přebytky kravského mleziva, které nevyužila telátka, pro lidskou potřebu. Colostrum krav je nejpodobnější tomu mateřskému a je zároveň až 40x účinnější, protože jejich mláďata se oproti dětem rodí úplně bez imunity.

Vyplatí se?

Možná si teď kladete otázku, jestli se vyplatí kupovat kvalitní přírodní doplňky stravy. Není jednodušší to otravné sychravé období opět přežít, možná si pár dní poležet v posteli a těšit se na jaro?

Spočítejme si ale, o kolik peněz přijdeme sníženým příjmem, který čerpáme na nemocenské. Kolik zážitků, oslav či setkání s přáteli promeškáme ležením v posteli. Nikdo se také nedívá s klidem, když jsou nemocné naše děti. I u nich bychom měli začít s podporou imunity co nejdříve. A konečně si poprvé užít podzim se všemi jeho krásami naplno.