Velký průvodce potravinovými doplňky pro děti: Co v těhotenství, co po narození a co když jdou do školky?

Velký průvodce potravinovými doplňky pro děti: Co v těhotenství, co po narození a co když jdou do školky? - Via Elite

Tobolky, sirupy, žvýkací tabletky. Vitamíny, rostlinné výtažky, zázračné preparáty. Doplňků stravy, které slibují posílit zdraví, je bezpočet. Jaké jsou ale vhodné pro děti? Chcete pro ně přece to nejlepší, aby byly zdravé, šťastné a neládovaly se zbytečnými chemikáliemi. Pojďme se na to spolu podívat.

Je vůbec nutné dávat dětem produkty k posílení imunity?

Správně by měl k silné imunitě stačit vyvážený jídelníček složený ze základních a kvalitních potravin bohatých na vitamíny a minerály. Koktejl pro perfektní zdraví by měl doplnit už jen dostatečný pohyb, spánek a pobyt na čerstvém vzduchu.

Bohužel ve skutečném životě to takhle nefunguje. Prcek odmítá jíst cokoliv, co připomíná ovoce nebo zeleninu, má problémy usnout a venku je navíc počasí, že by psa nevyhnal. Přidejte k tomu nástup do školky a máte zaděláno na pěkných pár chřipek a nachlazení. V tom lepším případě. Pak už je zapotřebí vypomoct si produkty, které imunitu posilují.

Pojďme ale pěkně od začátku

Kořeny silné imunity vznikají už v těhotenství. Je totiž důležité, v jakém stavu má maminka tělo před početím. Lékaři proto doporučují nastávajícím maminkám hlavně kyselinu listovou pro zdravý vývoj plodu. Tu najdete v produktu Vita ActiveAsi ještě důležitější jsou ale jiné živiny. Hlavně omega 3 mastné kyseliny, které mají zásadní vliv na vývoj dětského mozku. Doplňujte je kapslemi Super OmegaDalší minerály pak doplníte produktem ProBalance. Nezapomeňte, že očistit tělo by měli i tatínkové. Tělo do rovnováhy dostane Aloe Vera drinking gel Freedom.

Měsíc před porodem je také dobré přidat Colostrum, které posiluje imunitu a po porodu také lépe nastartuje kojení. Probiotika Pro 12 s dvanácti kmeny probiotických bakterií pak zvýší dětskou imunitu. Doporučuji opět Aloe Vera drinking gel Freedom, který zajišťuje v těle rovnováhu a čistí ho od nečistot, které se v něm nahromadily.

Když se početí nedaří

Bohužel se párům stává, že vytoužené miminko dlouho nepřichází. Dodejte tělu chybějící živiny. To totiž často dokáže zázraky. Tatínkové by měli sáhnout po Mind Masteru Green. Ten obsahuje selen, který blahodárně působí na kvalitu spermií a navíc odbourává stres, častou příčinu neplodnosti.

Maminky by měly užívat Vita Active, protože součástí je potřeba kyselina listová, která mimo jiné pomáhá předejít potratům. Navíc velice podporuje otěhotnění. Oběma partnerům pak doporučuji Aloe Vera drinking gel FreedomProBalance, které pomáhají čistit tělo. Pokud se nedaří otěhotnět, nasaďte je co nejdříve.

Úskalí porodu

Dokonce i způsob porodu má vliv na dětskou imunitu. Při průchodu porodními cestami se totiž na miminko dostanou velmi cenné mikroby, které pak s následným kojením nastartují jeho imunitu. O to jsou ochuzené děti, které přišly na svět císařským řezem. Pokud pak ani nemohou být kojené, mají do začátku velký handicap.

Naštěstí hned po narození je možné podávat Colostrum, které je vyrobené z přebytků kravského mleziva. Je to vlastně tekutá imunita, velmi podobná té z raného mateřského mléka. Už malá miminka mohou užívat také Pro 12. Zhruba třetinu kapsle přidejte do mléka nebo dejte na prst, který necháte miminko ocumlat. Předejdete i bolavému bříšku a zajistíte si klidné noci bez zbytečného pláče.

Školka a jiné komplikace

Do tří let bývají děti ještě celkem zdravé. Zátěžová zkouška přichází až s nástupem do kolektivu. Zhruba v tomto věku můžete podávat i Aloe Vera drinking gely. Dětem vyberte sladké příchutě – med či broskev. Dávkování se odvíjí od váhy, takže jejich spotřeba není příliš vysoká. Nedostatek vitamínů dodejte produktem Vita Active s přírodním ovocným a zeleninovým koncentrátem. Nezapomeňte ani tady na Colostrum, které pomáhá posílit nedostatečnou imunitu. Nasaďte ho už při prvních příznacích nemoci. Urychlí a zmírní její průběh.

TIP: Vita Active nepodávejte před spaním. Dodává totiž energii a dětem se pak hůř usíná.

Nemoc je tu

Když už je dítě nemocné, vraťte se opět ke Colostru. Je vhodné kúru konzultovat s našimi lékaři. Zeptejte se ale i svého doktora. Z mé zkušenosti jich stále víc doporučuje produkty od LR, pokud s nimi už mají nějaké zkušenosti.