Aloe vera: Hojivá síla přírody, nebo reklamní tahák?

Aloe vera: Hojivá síla přírody, nebo reklamní tahák? - Via Elite

Často se o ní mluví jako o zázraku přírody. Má celou řadu léčivých účinků, dokáže si poradit s kdejakou obtíží a dopustit na ni nedala už Kleopatra. V poslední době se stala velkým prodejním trhákem, ovšem bohužel ne všechny produkty, které ji mají vyobrazenou na přední straně obalu, ji skutečně obsahují. Jak to tedy je? Podívejte se se mnou na zoubek rostlině jménem aloe vera.

Ve starověkém Egyptě si aloe získala fanoušky mezi vládnoucí vrstvou. Při svých plavbách si ji oblíbil Kryštof Kolumbus a některé národy ji dokonce vroucně uctívaly po mnoho staletí. Říkalo se jí rostlina nesmrtelnosti. Popularitu si však aloe vera zachovala i o stovky let později, kdy našla místo v domácích lékárničkách našich babiček.

Aloe účinkuje uvnitř i navenek

Odjakživa je tato podivná rostlinka spojována s širokou škálou hojivých a blahodárných účinků na lidský organismus. Aloe dokáže harmonizovat tělo z vnějšku i zevnitř. Obsahuje spoustu vitamínů a minerálů, které prospívají celkové kondici. Považujeme ji za přírodní zázrak, který se často používá jako alternativa k běžným lékům. Aloe totiž zvyšuje vstřebatelnost látek a tedy i jejich účinnost.

Slouží také při překyselení žaludku, řeší zácpu, pomáhá při obtížích se slinivkou, bojuje proti paradentóze. Aloe patří mezi formy enzymoterapie a podporuje imunitu. Vyhledávanou formou, jak ji konzumovat, jsou dnes drinking gely, které mají hned několik příchutí.

Blahodárnou schopnost má aloe vera také navenek. V řadě domácností se používá na popáleniny a kožní problémy, které umí zahojit. My jsme její sílu zasadili do spreje první pomoci, který je složen z 83 % aloe a směsi 12 bylinek. V domácí lékarničce směle nahradí dezinfekci, kapky do nosu i na kašel, stejně tak zklidňuje štípance, hojí škrábance a rány. Svou roli má aloe i v kosmetice, kde ošetřuje pleť s akné či ekzémy, hydratuje a detoxikuje pokožku. Některé dámy ji používají dokonce pro omlazení.

Jak se při výběru produktů nespálit?

Ne každý produkt s obsahem aloe vera je však stejně kvalitní. Ačkoliv se rostlina stala reklamním tahákem a o jejích účincích ví mnoho lidí, existuje mezi „zaručenými” výrobky propastný rozdíl, protože některé z nich obsahují jen nízké procento látky.

Tip, jak poznat kvalitu: Zákon říká, že které látky je v produktu nejvíce, musí být uvedena ve složení na prvním místě. Výčet dalších látek pokračuje podle množství sestupně. Pokud produkt skutečně obsahuje 99 % aloe vera, jak výrobce tvrdí, nesmí být na prvním místě například čištěná voda.

Produkty LR na vnitřní použití obsahují koncentrát z 88-98 % čistého aloe gelu, produkty pro vnější užití pak zhruba 30-90 % látky. Naše produkty jsou zásadité, protože kůže je největší lidský orgán, který bychom dlouhodobě neměli ničit chemickými prostředky, které se dostávají do těla a škodí nám. Špičkovou kvalitu LR produktů prověřují i vyhlášené testovací instituty, jako je SGS Institut Fresenius, International Aloe Science Council a Dermatest.

Jestliže chcete vyzkoušet sílu aloe vera i na vlastní kůži, pošlete mi zprávu na e-mail pavla@via-elite.cz nebo zavolejte na telefon 731 543 072. Ráda vám zajistím výrobky v malém balení na vyzkoušení.