Zaměřeno na Aloe Vera drinking gely

Zaměřeno na Aloe Vera drinking gely - Via Elite

Máte oslabenou imunitu? Nebo jen chcete zůstat fit a v kondici? Aloe Vera drinking gely od LR napomáhají téměř každému, proto patří mezi naše nejprodávanější produkty vůbec. My se dnes těmto všestranným pomocníkům podíváme na zoubek.

Seznamte se

Nejprospěšnější součástí aloe very je dužina, šťáva, která obsahuje až 200 aktivních látek. Ty nejvýznamnější prospívají našemu zdraví hned po několika stránkách:

  • pomáhají stimulovat imunitní systém 
  • mají antipatogenní vliv 
  • jsou antioxidanty 
  • vyrovnávají hodnoty v těle 
  • působí jako enzymoterapie 

 

Právě pro široké spektrum problémů, se kterými si dokáže aloe vera poradit, patří mezi populární suroviny v medicíně, kosmetice i běžném životě.

Jak vybrat kvalitu?

Produktů obsahujících aloe vera dnes najdete na trhu velkou spoustu. Některé jsou kvalitní, některé méně a v některých byste stopy aloe jen ztěží dohledali. Proto si při výběru dejte pozor na to, jaké množství a jaký typ rostliny obsahuje.

V LR využíváme jen nejhodnotnější druh – Aloe Vera Barbadensis Miller. Ten se pěstuje výhradně v mexických horách, kde do půdy nepřidávají žádná umělá hnojiva ani pesticidy. Ještě tam se z listů odstraní slupka obsahující aloin, který může způsobovat průjmy. Většina výrobců produktů z aloe vera tento krok vynechává.

Čistá dužina se pak hned naloží do sudů a transportuje k dalšímu zpracování do Německa. A tam vznikají drinking gely od LR, které obsahují 88-98 % čisté a vysoce kvalitní rostliny. Takový produkt nemá na trhu obdoby.

TIP: Kvalitu konkrétního produktu poznáte docela snadno. Stačí otočit láhev a podívat se na etiketě na složení. Zákon říká, že čeho je v produktu nejvíce, to stojí na prvním místě. Pokud tedy někdo tvrdí, že daný produkt obsahuje 99 % aloe, ale na prvním místě najdete čištěnou vodu, nebude to zase taková pravda.

Dáte si med, broskev, nebo něco na kosti a klouby?

Vybrat si u nás můžete z 5 druhů aloe vera gelů. Záleží nejen na vaší chuti, ale hlavně na účincích, které od nich požadujete:

  • U verze Honey se výrobci nechali inspirovat tradiční recepturou františkánského mnicha, který nahořklou chuť aloe kompenzoval příměsí medu. Gel obsahuje 90 % aloe vera a 9 % medu. Med tu navíc není jen kvůli chuti, ale i pro své antibakteriální a zklidňující účinky.
  • Gel Sivera má v sobě kromě medu také extrakt z kopřiv pro vysoký podíl křemíku, důležitý stavební prvek kostí a vazů. Obsahuje 90 % aloe, 7 % medu a extrakt z kopřivy.
  • Peach gel s příchutí broskve je díky přirozené sladkosti nejvhodnější už pro děti od 3 let. Pokrývá denní dávku vitamínu C a protože je bez cukru, mohou si ho dát i diabetici. Navíc v sobě obsahuje největší množství aloe vera – až 98 %.
  • Součástí drinking gelu Freedom je nejen 88 % čistého gelu aloe, ale i kolagen, vitamíny C a E. Pomáhá tak s výživou kloubní chrupavky a podporuje celý pohybový aparát. Přečtěte si o Freedom více.
  • Drinking gel Immune Plus se zázvorem je skvělý pomocník na podporu oslabené imunity. Zázvor má totiž vynikající vlastnosti. Působí například jako antioxidant, stimuluje metabolismus a prospívá i mozku. Přečtěte si podrobnosti.

 

POZOR: I když je drinking gel vhodný téměř pro všechny a můžete jej pít klidně po celý život, najdou se lidé, kteří by ho raději užívat neměli. Kvůli tomu, že působí i na zažívací systém a nebylo možné jeho účinky testovat, nedoporučují ho výrobci těhotným a kojícím ženám. Aloe vera také nesmí brát lidé, kteří podstoupili nějakou transplantaci.

Jak dávkovat?

Ozvěte se mi a já vám ráda poradím s výběrem konkrétního gelu i s jeho užíváním. Obecně se doporučuje si dávky rozložit na 3x denně po 30 ml ráno a 30 ml večer. Lepší je však řídit se podle vzorečku „kolik kilogramů vážíte, tolik mililitrů si dejte”, tedy počítejte 1 ml na 1 kg hmotnosti, po 2 dávkách denně. Příklad: Při váze 60 kg si dejte 30 ml aloe ráno a 30 ml aloe večer.

Zpočátku doporučuji postupné dávkování. Začněte na 1/3 plné dávky (tzn. při 60 kg váhy začněte s 20 ml za den, tj. 10 ml ráno a 10 ml večer). Po zhruba 5 dnech navyšte dávkování na 2/3 dávky (tzn. 40 ml za den) a po dalších 5 dnech si už můžete dát plnou dávku.

TIP: Je důležité, abyste gel užívali dlouhodobě. Například vliv na imunitní systém se totiž projeví nejdříve po 3 měsících.

Štíhlí lidé nebo ti, kteří užívají gel pouze preventivně, mají dávky nižší. Naopak ti, kteří se potýkají se závažným onemocněním, by měli pít větší množství. Dejte si Aloe Vera drinking gel vždy před jídlem a s minimálně 15minutovým odstupem od teplých nápojů a pokrmů. Pro lepší chuť uchovávejte drinking gel v ledničce.

TIP: Aloe Vera drinking gel mám schovaný v koupelně, abych na něj nezapomněla. Protože zatímco do koupelny jdu vždycky, tedy ráno i večer, ledničku ráno neotevírám.

Doporučuji také neužívat Aloe Vera drinking gel současně s Colostrem, protože se snižují účinky gelu (myšleno ve stejný okamžik).

Comments are closed.