Zbavte se bolesti hlavy. Bez růžových pilulek

Zbavte se bolesti hlavy. Bez růžových pilulek - Via Elite

Bolest hlavy. Asi neexistuje člověk, který by ji neznal. Někdy bývá příznakem nemoci, ale mnohem častěji nevíme, proč přišla. A vlastně to ani moc nezjišťujeme. Buď to vydržíme, nebo sáhneme po osvědčeném „tlumiči”. V případě migrény ale nejde o to ji na chvilku utlumit. Lepší je se z ní úplně dostat.

Když se bolest hlavy dostaví jednou za čas, nic hrozného se neděje. Častým důvodem bývá únava nebo nedostatek tekutin. Obojí jde snadno vyřešit a příště se jen musíme víc hlídat. Co si ale počít, když se z bolesti stane migréna? Když máme pravidelné obtíže bez příčiny, kdy nám hlavou pulsuje tisíc jehliček, chce se nám zvracet a jen ležet ve tmě a tichu? Nemůžeme jít do práce ani do školy, nemůžeme se starat o děti, nemůžeme žít svůj život.

Tělo jako auto

Pár týdnů, měsíců a někdy dokonce roků bolesti hlavy neřešíme. Bereme je jako nutnou, i když nechtěnou a nepříjemnou součást života. Chováme se ke svému tělu hůř než k autu. Rozsvícenou kontrolku na přístrojové desce nikdo nepodceňuje a rovnou se podívá pod kapotu, co je špatně, doplní olej, případně vyrazí do autoservisu.

Víme, že odkládání problému by nás nakonec stálo mnohem víc peněz na závažnější závadě. Své zdraví, které funguje úplně stejně, ale neřešíme. Jen si rychle vezmeme růžový prášek a hotovo. Ale proč? Stejně jako v autě si přece můžeme zadělat na mnohem větší „poruchu”. Rozdíl je jen v tom, že nové tělo si koupit nemůžeme.

Lékař a zase ty prášky

Pokud si řekneme „stop”, první místo, kam většina z nás nejspíš vyrazí, je ordinace lékaře. Uvědomíme si, že užívání léků krátkodobě tlumících bolest nikam nevede. Navíc známe nebo alespoň tušíme jejich vliv na organismus. Paracetamol v paralenu či panadolu při dlouhodobém užívání ničí játra, ibuprofen zase způsobuje žaludeční vředy a je škodlivý i pro naše střeva. A kyselina acetylsalicylová v aspirinu a acylpyrinu ředí krev, čímž může způsobit krvácení do mozku. Překročit dávku přitom není moc složité. Někdy stačí brát léky více než týden v kuse nebo si jich vzít větší množství, než je doporučeno v jeden den.

Jak ale pomůže lékař? Trh s léčivy mu nedává v současné době moc možností. Buď vám opět předepíše kontrolované dávky prášků proti bolesti, nebo se pokusí migréně předcházet. Nasazují se předražené triptany, které působí asi v polovině případů nástupu bolesti hlavy. Někteří doktoři dokonce léčí migrénu i pomocí přípravků na srdce, proti epilepsii či depresi. Všechny mají mnoho vedlejších účinků a migrénu navždycky odstranit nedokáží.

Neléčit. Uzdravit!

Existuje tedy vůbec nějaká další možnost, při které bychom do sebe nemuseli „cpát” léky, které tělu škodí i jinde? Odborníci zjistili, že pravidelné užívání Aloe Vera drinking gelu radikálně snižuje četnost migrén, až často zcela zmizí. Odhalili, že za vznikem migrén stojí alergická komponenta. A vzhledem k tomu, že alergie je reakcí imunitního systému, skvěle na ni působí právě aloe vera, která si umí s problémem poradit.

Pokud se chcete zbavit bolesti hlavy, sáhněte po jednom z našich Aloe Vera drinking gelů. Napište mi a já vám doporučím, který je pro vás nejvhodnější.

Sledujte svůj jídelníček

Kúru je nutné podpořit i důkladným pitným režimem. Vždyť ani pračka s tím nejlepším pracím práškem oblečení nevypere, pokud do ní nepoteče dostatečné množství vody. Také omezte alkohol (za migrénou může stát tyramin v červeném víně, ale i pivo) a zkuste vysledovat, jestli záchvaty bolesti nepřicházejí po nějakém jídle. I to může být silným spouštěčem. Riziková je například čokoláda, sýry, banány, jogurty, citrusy, rajčata, cibule, ryby v konzervě nebo obiloviny. Migréna může dorazit také ruku v ruce se zvýšeným stresem, proto nezapomeňte pravidelně odpočívat.

TIP: Když už bolest přichází, pomůže vám ji přečkat Aloe Vera relaxační hřejivé mléko. Namažte si jím zátylek a spánky a pomalu ho krouživými pohyby vmasírujte.