Ženou několika tváří aneb Kolik zaměstnání najednou má žena?

Ženou několika tváří aneb Kolik zaměstnání najednou má žena? - Via Elite

Ještě než LR přišlo s novým produktem Beauty Elixir, běhala mi v hlavě myšlenka: „Kolik toho vlastně ženy musí zvládat, kolik mají rolí?”. Navíc často nebývají mužem doceněné, protože oni si to mnohdy nedokáží představit. Tento článek není výtka mužům, jen ukazuji ženský pohled na věc, můj názor. Možná, že nakonec otevře oči oběma stranám.

Matka, kuchařka, hospodyňka… K tomu všemu, co ženy musí zvládat, jsou na ně ještě kladeny vysoké nároky na vzhled. Když jsem na Kick-off meetingu představovala produkt, zabodovala jsem s příkladem ve dvou situacích, jak je u ženy vzhled důležitý.

Situace číslo jedna: U baru stojí 4 dámy, popíjí koktejly a přichází muž. Muž má trochu plešku, ve vlasech již viditelné šediny, sem tam nějakou vrásku a trochu bříško. Po krátkém rozhovoru s dámami, kdy je navíc pozve na drink, odchází od baru, dámy za ním toužebně koukají a shodují se: „Ten má charisma!”.

Situace číslo 2: U baru stojí 4 pánové, popíjí rum a přichází dáma. Dáma má trochu plešku, ve vlasech již viditelné šediny, sem tam nějakou vrásku a trochu bříško. Zde situace číslo 2 bohužel končí. Je to tvrdé, ale je to tak. Ženě charisma nestačí.

Navíc ještě mnohem kritičtější jsou ženy k ženám. Všimnou si věcí, o kterých muži nemají zdání, že existují. Ve výsledku je ale stejně důležité, aby se žena cítila dobře sama pro sebe, a to v každé situaci.

Kdo komu vytváří zázemí?

Říká se, že za každým úspěchem muže stojí jeho žena. Je to pravda. Pokud má doma klidné prostředí, kam se rád vrací, chápající a podporující ženu, vše vždy připravené – večeři, vyžehlené košile, plnou lednici jídla, tak má prostor skutečně na to, aby se mohl soustředit na budování své kariéry. Ale co když i ta žena chce být úspěšná? Kdo stojí za jejím úspěchem? Kdo jí doma vytvoří zázemí? My si holt musíme poradit samy 😊

Co jsou tedy ta všechna „povolání“ ženy?

Žena v domácnosti

Ačkoliv nevyměnila standardní zaměstnání za domácnost, tudíž není pravou ženou v domácnosti a pracuje, stejně zajišťuje teplo domova a stará se, aby bylo vše zařízené, uklizené, nakoupené a zaplacené. Musí znát všechny na první pohled banální činnosti, které jsou ostatními členy domácnosti považované za samozřejmost, že prostě doma jsou a „nějak” samy fungují. Ví, že před vložením prádla do pračky musí koupit prací prášek. Ví, že lednice se sama nenaplní.

Jednou mi klientka říkala, že se jí manžel večer ptá, co celý den dělala, když to doma vypadá stejně jako ráno. Právě aby to vypadalo stejně, stojí mnoho úsilí! Zvlášť když jsou doma děti nebo zvířátka. Kdyby se to prý spočítalo, je to práce na plný úvazek.

Matka

Děti sice mají obvykle dva rodiče, ale je to právě matka, která o dítě většinu času pečuje a stará se o něj. Je to ona, která na to, že má dítě, nikdy nezapomene. Když je dítě nemocné a pláče, volá ze spaní: „Mami!”.

Doma s ním většinou také zůstává žena, protože muže v práci nemohou postrádat. Navíc si neumím představit muže, jak neustále připravuje obklady, vaří horký čaj s citrónem a dává na malého maroda pozor 24/7.

Milenka

I přes všechny starosti je nutné, aby žena i po 20 let manželství vypadala a chovala se jako milenka – neustále sexy a přitažlivá, bez působení gravitace, ideálně krásnější než před třemi porody. A také aby nikdy nevypustila z úst, že je unavená, bolí ji hlava nebo na „to” nemá náladu. Vždyť v práci skončila už v 16:30 (tedy byla celý den doma), z čeho může být unavená? 🙂 Když se pak stane, že muž zatouží po mladší ženě, je to možná právě proto, že ona má těch „zaměstnání” přece jen méně a může si dovolit péči o sebe.

Žena jako pracující

Nezáleží na tom, jestli je zaměstnaná, nebo podniká. Dříve dokonce ženy za stejnou práci dostávaly nižší plat. Přitom vlastně kromě práce musí zastat několik dalších „povolání” a měla by mít tedy odměnu vyšší.

Žena se ale nikdy nemůže stoprocentně soustředit na svou kariéru a dát jí prioritu. Pořád je tu dům, jídlo, úklid, rodina, péče o sebe. Tudíž ženy, které jsou úspěšné, je potřeba skutečně obdivovat.

A jak to mám doma já? Proč mě napadlo o tom uvažovat?

Poprvé, když jsem si uvědomila, že určitým věcem a povinnostem muži nikdy neporozumí, bylo v týdnu po narození štěňátek. Po porodu přítel odjel a nechal mě doma samotnou. 9 prcků, které bylo potřeba nonstop hlídat, aby je fena nezalehla. Navíc je psí maminka nechtěla kojit, takže jsem po dobu 4 dnů spala vždy maximálně 10 minut.

Když pak přítel přijel domů, řekl mi, že jsem přece jen doma se štěňaty. Když měl u nich v noci službu, dokázal klidně spát, ačkoliv štěňátka plakala. Pochopila jsem, že mateřský instinkt má opravdu jen žena. Když měl pak za nějakou dobu další „službu“, a to už štěňátka spala 3 hodiny vkuse, byl úplně vyřízený a říkal mi, že to musíme nějak naplánovat, že to se nedá zvládnout 😊

Změna v myšlení a postoji

Od té chvíle se k tomu stavím tak, že po něm určité věci nechci, nerozčiluji se a beru to tak, že každý jsme dobrý v něčem jiném. Rozumím, že to nemohl pochopit, protože já sama jsem si nedokázala představit ani ve snu, co taková situace obnáší. Popravdě to po něm ani nechci, protože on se potřebuje 100% soustředit na práci, má velké vize a já ho v nich podporuji. Díky tomu potom vím, že jeho úspěch je naše společná zásluha.

Kdybych já sama byla na opačné straně a mohla dát LR 100 % výkonu i času, mé výsledky by asi byly jiné. Ale neměnila bych. Je úžasné, jak se dají moje „role” kombinovat. Můžu si doma užívat štěňátka, do budoucna i děti, a zároveň si dělat svůj business, ačkoliv muž dělá business větší.

Nejlepší je podle mě, když se dva, muž a žena, dokáží chápat a respektovat. Žena muže skutečně podpoří v tom, co dělá, a on ji za to respektuje a váží si zázemí, které mu vytváří. Ve dvou se to prostě lépe táhne.

A pokud je žena samoživitelka? Když se musí samostatně postarat o děti a zároveň vydělat peníze? I ona samozřejmě všechno zvládne. Klobouk dolů před těmito ženami!

Inspirace pro ženy

Myslím si, že my ženy jsme stvořené k tomu, abychom zvládaly tolik povolání v jedné osobě. Chce to samozřejmě plánovat a pracovat efektivně. K tomu mi úspěšně slouží systém MLM se silným partnerem LR a naše výborné produkty, které šetří čas.

Přesně z tohoto důvodu byl vytvořený například nejnovější produkt Beauty Elixir, efektivní kartáček na čištění pleti a další.

To vše se snažím předávat dál pod svým projektem Via Elite. Asi i proto mám v týmu především ženy, kterým můžu být inspirací.